BAŞARI ÖYKÜLERİ

ALTYAPI PROJELERİ

 1. Çaycuma Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’nde mevcut 58 firma ile işletmelere tahsis edilmiş toplam 2 adet sanayi parseli ve 2 adet hizmet destek alanına yetecek kapasitede 1.000 metreküplük arıtım yapabilen atık su arıtma tesisi kurulmuştur.


 2. Çifteler Ziraat Odası
Çifteler Ziraat Odası almış olduğu 291.030,02 Liralık hibe desteği ile tohum eleme tesisinin modernizasyonu yapmış ve tesise 26 adet yeni makine kazandırmıştır.

 

 3.Divriği Belediyesi
Toplumsal Birliktelik Projesi ile Divriği’deki 3 katlı tarihi Kız Meslek Lisesi restore edilerek ilçedeki kadınların kültürel ve sosyal faaliyetler için kullanımına uygun hale gelmiştir. Böylece kadınların toplumsal entegrasyonu sağlanabilmektedir. 4. Kırklareli Ticaret Borsası
Canlı Hayvan Borsası Projesinde kayıt dışı ve sağlıksız koşullarda hayvan alım satımın önüne geçilmesi, bölgenin hayvancılık altyapısının ve fiziki koşullarının modern sistemler ve teknoloji kullanımı ile iyileştirilmesi hedeflenmiştir. Projenin 599.282 Liralık kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği ile karşılanmıştır.

 5. Mardin Organize Sanayi Bölgesi
202 işyerinin faaliyet gösterdiği Mardin Organize Sanayi Bölgesi, çevre aydınlatma ve fiziksel altyapısının iyileştirilmesi için 1.456.404,43 Lira hibe desteği almıştır. 6.Polatlı Ticaret Borsası
Polatlı Ticaret Borsası’nın hizmet binasında 2 adet konferans salonu ve 1 adet yemek salonu ilçe halkının kullanımına açılmıştır. Ankara Kalkınma Ajansı hizmet binası içinde kullanılan tefrişat ve makine-ekipmanlar için hibe desteği sağlamıştır.


 7. Tekirdağ Ticaret Borsası
Tekirdağ Ticaret Borsası tarafından 117 üyesinin, il ve il dışından gelen üretici ve tacirlerin ürettiği ürünlerin fiziksel, kimyasal, gıda ve su analizlerinin gerçekleştirilmesi için Akredite Gıda Tahlil Laboratuvarı kurulmuştur.

 

 8. Ünye Belediyesi
Ünye merkezde bulunan eski tarihi çarşının kültürel dokusunun yaşatılması için 40 binada cephe giydirme çalışması yapılmış ve böylelikle ilçe tarihi ve modern mimariyi buluşturmuş, bu yatırımın 568.021,16 Liralık kısmını hibe desteği ile gerçekleştirmiştir.


 9. Yenipazar Belediyesi
Yenipazar ilçesi Harmankaya Kanyonu bölgesinde konaklama imkânlarının geliştirilmesi amacıyla Belediyeye ait bir bina 9 odalı, 21 yatak kapasiteli otel olarak turizme kazandırılmıştır.

 

 

 

 

 

 


SOSYAL PROJELER

 1. Bartın Belediyesi
Bartın’daki turizm potansiyelini geliştirmek, sektöre kalifiye eleman temini sağlamak adına 60 kişiye Rezervasyon Elemanı Eğitimi verilmiş, eğitime katılan kişilere MEB onaylı mesleki eğitim sertifikası verilmiştir.   
 
                                                                                                      

2. Edirne Roman Kültürünü Araştırma Geliştirme Yardımlaşma Ve Dayanışma DerneğiRoman vatandaşların işgücü piyasasına kazandırılması amacıyla 90 kişiye MEB onaylı Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Eğitimi ile İş Hayatında İletişim Destek Eğitimi verilmiştir.

 

 3.Muş Ticaret ve Sanayi Odası
Muş TSO, Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje ile 60 kursiyere Satış ve Pazarlama Teknikleri Eğitimi ile Muhasebe Yardımcısı Eğitimi vermiştir.

 


 4. Romanlar Federasyonu
Romanlar Federasyonu, Avrupa Birliği’nden almış olduğu hibe desteği ile Kaynakçılık, Ev ve Kurum Temizliği, Forklift ve Özel Güvenlik konularında mesleki eğitimler vermiştir. Ayrıca genç romanlara tiyatro ve müzikal eğitimleri verilerek gençlerin yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlamıştır.
 

 5. Sarıcakaya Belediyesi
Sarıcakaya Belediyesi’nin alternatif turizm faaliyetlerine yönelik sürdürülebilir faaliyetlerini artırmak için ATV Motor Safari ve Paintball Merkezi kurulmuştur.
 

 

 6.Atekder
ATEKDER Engellileri İşgücü Piyasasına Hazırlıyor Projesi ile 60 engelli bireye Temel Dikiş Eğitimi verilmiş, proje ile Ankara’daki engelli nüfusun işgücü piyasasına girişinin kolaylaşması amaçlanmıştır.

 

 7. Beylikova Belediyesi
Eskişehir’de yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusundaki farkındalığın artırılması ve temiz enerji kullanımını yaygınlaşması amacıyla 609 Megawattlık GES yatırımı yapılmıştır.

 

 8. Susurluk Ticaret Odası
Susurluk’ta işsiz ve mesleki becerisi olmayan 40 gence İçme Sütü İşleme Elemanı Mesleki Eğitimi verilmiş ve eğitime katılan tüm kursiyerlere staj imkânı sunulmuştur.

 

 9. Yakutiye Belediyesi
Kadınlara girişimcilik ve tekstil konusunda beceri ve mesleki yeterlilik kazandırılması amacıyla 60 kadına Düz Dikiş Makineci mesleki eğitimi verilmiş, kursiyerler arasından seçilen 40 kadın kursiyere iş planı hazırlanmıştır.

 

  10.Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası temsilcisi 5 kişi Avrupa’da en düşük kayıt dışı istihdam oranlarından birine sahip olan Avusturya’nın Viyana şehrine kayıtlı istihdamla ilgili çalışmaları yerinde incelemek üzere teknik gezi düzenlemiştir. Bu ziyaret kapsamında kayıt dışı istihdamla mücadele birimleri ve ticari faaliyet gösteren işletme temsilcileri ile görüşülmüştür.

  11. Lülebürgaz Belediyesi
İklim değişikliği ile mücadele etmek ve vatandaşları bisiklet kullanıma teşvik etmek amacı ile Türkiye’de bir ilk olarak alınan elektrikli bisikletler Kırklareli Lüleburgaz da hizmete başlamıştır.

 


12. Polatlı Ticaret Odası
Polatlı Ticaret Odası Bünyesinde 24.02.2018 tarihinde toplam 35 Kişiye "Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi" verilmiştir.

 

 

 

KOBİ PROJELERİ

 1. Dokuz Kardeşler Mermer San. Tic. Ltd. Şti.
Dokuz Kardeşler Mermer, CNC’li Köprü Kesme Makinesi ve CNC İşleme Makinesi alımı ile donanım altyapısı yenilenmiştir. Artan üretim kapasitesi ile birlikte üretim işçileri istihdam edilmiştir.

 

2. Durmaz Ziraat Tarım Makineler İmalatı San. Tic. Ltd. Şti
Trakya Kalkınma Ajansı’ndan alınan hibe desteği  ile işletmenin üretim süreci iyileştirilmiş ve üretim  teknolojisi yenilenmiştir. 
 

 

 3. Elsimnet Elektronik Sistemleri Ltd. Şti.
Elsimnet, yeni teknoloji makine ve ekipmanların desteği ile prototip üretim süresini kısaltmış, seri üretimlerin performans ve kalitelerini artırmış ve maliyetlerin düşmesini sağlamıştır.

 

 4. Ervizyon Dış Ticaret ve Pazarlama Ltd. Şti.
İşletme almış olduğu hibe desteği ile yurtdışından 34 adet yeni kalıp temin etmiş ve parklarda yer alan oyuncakların üretimini gerçekleştirerek üretim kapasitesini güçlendirmiştir. Kalıp alımıyla birlikte iş hacmini artmış, yeni personel istihdamı, ERP yazılımı ve kalite belgeleri ile kurumsal gelişimini sürdürmeyi ve ihracat yönlü büyümeyi sağlamıştır.

5. Hanay Tarım Makineleri San. Tic. Ltd. Şti
Hanay Tarım, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’den almış olduğu 423.225 Liralık hibe desteği ile kendi markası olarak ürettiği ürünlerin kapasitesini ve verimliliğini artırmıştır.

 

 6. Herva Oyuncak İşletmesi
Herva Oyuncak, KOSGEB’den aldığı yeni girişimci desteği ile ahşap el işlemeleri ve ahşap oyuncak imalatında faaliyet gösteren işletmesini açmıştır.
 7. Hikmet AKNUR Tarım İşletmesi
Çiftçilikle meşgul olan Hikmet AKNUR sunulan proje ile 5 dönüm araziye plastik örtülü galvaniz boru konstrüksiyonlu yandan havalandırmalı gotik tip sera kurulumu yapılmıştır.

 

 8. Milonas Doğal Gıda Ve Temizlik Ürünleri Emlak Sanayi Ve Ltd. Şti.
İşletme, İncir ve portakaldan üretilen doğal reçelleri ve Aydın ilinde yetiştirilen muhtelif ürünlerden üretilen krokanları müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.
 

 

 9.Sincer Fıstıkçılık San. Tic. Ltd. Şti
Yer fıstığı sektöründe faaliyet gösteren firma, 27 adet yeni makine-ekipman alarak mevcut makinelerin üretim parkuruna dahil edilmesi ile seri üretime geçmiş ve yoğun müşteri talebini karşılamaya başlamıştır.

 

 10. SLN İnşaat Tic. Ltd. Şti.
İşletme yapılan 643.879,50 Liralık yatırım sayesinde 1 adet mobil beton pompası alarak üretim ve dağıtım kapasitesi ile pazar payında artış sağlamıştır.
 

 

 11. Türkmenler İnşaat Madencilik İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti.
Yeni almış olduğu makinelerle Bayburt taşını kendi ocaklarında kesip taş bloklar haline getiren ve işleyen firma, üretim kapasitesindeki artış sayesinde yurt dışından gelen talepleri karşılamaya başlamış hem bölgenin hem de ilin ihracat kapasitesinde artış sağlamıştır.